PERŠALIMAS AR GRIPAS?

A klinikos šeimos gydytojos Ievos Lukošės paklausėme – kaip atskirti paprasčiausią peršalimą ir gripą?
Gripas – tai ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija, perduodama oro lašeliniu būdu ir viena dažniausių epidemijų sukelėjų. Tuo tarpu vadinamoji peršalimo liga yra virusinė kvėpavimo takų infekcija, kurios priežastimi gali būti daugiau kaip du šimtai įvairiausių virusų. Peršalimas vystosi lėtai, pirmiausia paperšti gerklę, užgula nosį, prasideda sloga, čiaudulys, nesunkus kosulys, simptomai vystosi laipsniškai. Temperatūra laikosi apie 37 laipsnius arba jos visai nebūna.
Skirtingai nei peršalimui, gripui būdinga staigi simptomų pradžia, kurie išsivysto per 12 val. Staiga pakyla temperatūra iki 38 ir daugiau laipsnių, skauda galvą, gerklę, raumenis. Pasireiškia stiprus sausas kosulys, kurio pikas yra 2 – 3 susirgimo dieną.
Susirgus gripu, didžiausia grėsmė – sunkios komplikacijos: plaučių uždegimas, širdies raumens uždegimas
, galvos smegenų ir galvos smegenų dangalų uždegimas, sinusitas, inkstų uždegimas ir kt. Taip pat sergant gripu, gali paūmėti dauguma lėtinių ligų (pavyzdžiui, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių), kurios gali lemti bendrą sveikatos būklės pablogėjimą.
Peršalimui komplikacijos nebūdingos.
Gripu sergama apie savaitę ir ilgiau, o peršalimas trunka apie 3 – 4 dienas.

Gydytoja pabrėžia, kad jeigu jaučiate peršalimo ar gripo simptomus, likite namuose, sukurkite geriausias sąlygas savo organizmui sveikti, taip sumažinsite sunkių komplikacijų ir užsitęsusios ligos riziką. Tačiau jeigu jaučiate, kad po 3 parų savijauta negerėja, arba prastėja, kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Registracija ir informacija telefonu:
Tel. +370 (37) 750 800; +370 (655) 08 000

Skip to content