KVIEČIAME SKIEPYTIS NUO SEZONINIO GRIPO

Gripo virusai nuolat mutuoja

Atėjus rudeniui ir atvėsus orams padidėja tikimybė susirgti sezoninio gripo infekcija. Nedera pamiršti, kad gripas yra viena dažniausių oro lašeliniu būdų plintančių ligų, pasireiškiančių epidemijomis. Gripo vakcina rekomenduojama skiepytis kasmet, nes gripo virusai nuolat mutuoja.

Raginame skiepytis rizikos grupei priklausančius asmenis valstybės finansuojama NEMOKAMA sezoninio gripo vakcina.

Rizikos grupei nepriklausančius asmenis skiepijame mokamomis vakcina:

▪️ keturvalente VAXIGRIP Tetra – kaina 20€ , A klinikos pacientams 19 ▪️

Prisirašę A klinikos pacientai, priklausantys rizikos grupei ar pageidaujantys gauti mokamą gripo skiepą turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Registracija telefonu  +370 690 06660

Rizikos grupei priklauso:

  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • sergantys lėtinėmis ligomis (širdies kraujagyslių, plaučių, metabolinėmis, inkstų ligomis, bronchine astma, cukriniu diabetu, asmenys, kuriems yra imunodeficitinė būklė);
  • asmenys, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigose;
  • asmenys, gyvenantys socialinėse globos ir slaugos įstaigose;
  • nėščiosios.

Ar skiepai saugūs?

Taip. Vakcina yra saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo daugelio gyvybei pavojingų užrečiamųjų ligų (infekcijų). Vakcinacija apsaugo ne tik pasiskiepijusį asmenį, tačiau taip kuriama ir saugi aplinka visuomenei. Skiepai nuo gripo naudojami jau daugiau nei 50 metų ir atsiliepimai apie jų saugumą yra palankūs.

Skiepytis rekomenduojama ir nėštumo metu, nes vakcina nuo gripo apsaugo ne tik nėščiąją, bet ir kūdikį. Įrodyta, kad kūdikis veiksmingai apsaugomas pirmuosius šešis jo gyvenimo mėnesius.

Gripui būdingi simptomai ir galimos komplikacijos

Šiai ūminei kvėpavimo takų infekcijai būdinga staigi pradžia ir aukšta temperatūra (didesnė nei 38 °C). Taip pat, nors vienas vietinis simptomas – kosulys, gerklės skausmas, sloga arba nors vienas iš bendrųjų simptomų – šaltkrėtis, prakaitavimas, galvos skausmas, raumenų skausmas. Liga taip pat pavojinga dėl sukeliamų sunkių komplikacijų, tokių kaip: plaučių uždegimas, sinusitas, miokarditas, encefalitas, meningitas ir kt.

Atkreipiame dėmesį į tai, jog yra tikimybė tuo pat metu susirgti gripu ir COVID-19 infekcijomis, o tai labai pablogintų sveikatos situaciją.

Vakcinų suderinamumas

Skiepytis galima nuo gripo ir kitų infekcijų, bet rekomenduojama tarp skiepų padaryti 14 – 30 d. pertrauką. Jei yra būtinybė skiepytis ne nuo vienos infekcijos, šiuo klausimu visada rekomenduojame pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Registracija telefonu:

Skip to content