A KLINIKOS LABORATORIJOJE ATLIEKAMAS ALEX² MAKROGARDĖLĖS TYRIMAS

Tyrimas ALEX² makrogardelė – tai pats išsamiausias alergijų (specifinių IgE – yra pradinis, atrankinis alergijos tyrimas) iš kraujo. Tyrimo metu, iš kraujo mėginio nustatomas įsijautrinimas visiems kliniškai reikšmngiems alergenų šaltiniams ir 178-iems alergenų komponentams. Kiekybiškai ištiriamas paciento jautrumas 295 alergenams (117-ai alergenų šaltinių ir 178-iems komponentams) ir nustatomas bendras IgE.

Kada reikalinga atlikti ALEX² tyrimą?

Galimi alergijos simptomai, kuriems pasireiškiant rekomenduojamas tyrimas:

  • užsitęsęs nosies užburkimas;
  • užsitęsusi ar sezoninė sloga (rinitas);
  • nuolatinis čiaudulys;
  • akių niežėjimas, paraudimas, ašarojimas; kosulio, dusulio priepuoliai; švokštimas;
  • burnos gleivinės niežėjimas, patinimas valgant tam tikrą maistą;
  • odos bėrimai, dermatitas, egzema, dilgelinė;
  • vaikams – neaiškios kilmės virškinamojo trakto sutrikimai;
  • buvusios sisteminės ir gyvybiškai pavojingos anafilaksinės (ūmi alerginė reakcija) reakcijos;
  • kai įtariama alergija maistui, augalų žiedadulkėms, namų dulkių erkėms, gyvūnams;
  • kai alergiją įtaria gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas.

Ką sužinosite atlikę ALEX² tyrimą?

Kokie alergenai jums gali uskelti sunkias reakcijas. Pvz. alergijos maistui atveju ALEX² tyrimas padės atsakyti į svarbiausią klausimą – ar Jums būtina tam tikrus maisto produktus pašalinti iš mitybos, o gal galite saugiai vartoti juos termiškai apdorojus.

Tikruosius alergijos kaltininkus ir kryžmines reakcijas. Organizmo imuninės sistemos alergenį atsaką sukelia konkretus alergenas, pvz. beržo žiedadulkėje esantis alergeno komponentas. Taigi, beržo žiedadulkė yra alerginės reakcijos priežastis. Tačiau kitų augalų ar augalinio maisto baltymų dalelės savo sudėtimi yra labai panašios į minėtą beržo žiedadulkės komponentą. Todėl imuninė sistema sureaguoja į šias baltymų daleles ir Jums pasireiškia alergijos simptomai, nors iš tikrųjų esate alergiškas beržo žiedadulkei.

Gydymo galimybės. Alergijų sukelti simptomai ilgą laiką buvo tik slopinami įvairiais priešuždegiminiais vaistais. Šiandien dienai alergija yra gydoma inovatyviu metodu, vadinamu „alergenui specifine imunoterapija“. Gydymas leidžia ne tik galutinai atsikratyti dabar kankinančių alergijos simptomų, bet ir užkirsti kelia ateityje galinčioms išsivystyti reakcijoms į naujus alergenus. Svarbu žinoti, kad kartais, nežinant kokiems alergenų komponentams pacientas yra įsijautrinęs, gydymas gali būti neveiksmingas. Atlikus tyrimą ALEX²makrogardele, iš karto matomas išsamus paciento įsijautrinimas molekuliniams alergenų komponentams. Tai leidžia gydytojui drąsiai parinkti imunoterapinį gydymą tiems pacientams, kuriems jis buvo tikrai veiksmingas.

ALEX² MAKROGARDELĖS MIŠRIŲ ALERGENŲ RINKINIO KAINA 295 EUR

Registracija telefonu: +370 37 75 08 00

Skip to content