Skiepai

A klinikoje skiepijama nuo gripo, erkinio encefalito, A ir B hepatito, ŽPV viruso ir kitų paplitusių infekcinių ligų. Taip pat skiepijame keliautojus privalomaisiais ar rekomenduojamais skiepais. Jei planuojate vykti į užsienį ir nežinote kokie skiepai yra privalomi ar rekomenduojam keliaujant, informaciją galie rasti čia: www.ulac.lt/keliautojams. Paskiepijus A klinikoje išduodami tarptautiniai skiepų sertifikatai.

Daugiau informacijos apie skiepus ir jų naudą žmogaus sveikatai:

Šiuo metu vyksta daug diskusijų dėl skiepų naudos ir galimos žalos. Medikams šis klausimas nekyla, nes jau senai žinoma, kad skiepijimo nauda yra akivaizdi, o galima žala, t.y. galimos komplikacijos paskiepijus yra nedažnesnės nei kitų medikamentų.

Šiuolaikinės informacinės sklaidos ir socialinių tinklų galimybės leidžia laisvai platinti moksliniais tyrimais nepagrystą informaciją, išsakyti bet kokią nuomonę, kurį vėliau labai plačiai paplinta ir savo apimtimi daugelį kartų viršija specialistų pateikiamos informacijos srautą. Kompetentingų medikų žodis šiame liūne paskęsta ir yra nebegirdimas. Žiniasklaida kovojanti dėl reitingų ieško sensacingos, bet ne objektyvios ir atsakingos informacijos. Žinią apie galimai nuo vakcinos mirusius žmones skelbiama pirmuosiuose puslapiuose, o paneigianti žinutė apie nepasitvirtinusius faktus, kur užkampyje. Dėl šių priežasčių abejojantis žmogus susvyruoja ir pradeda labiau tikėti negatyvia informacija, nei medikais. Pasekmės jau aiškėja – difterijos, kokliušo, tymų protrūkiai ir mirtys ne vienoje Europos šalyje, taip pat ir Lietuvoje.

Registratūros telefonai:
Tel. +370 37 75 08 00 mob. +370 655 08000+370 690 06660

SKIEPAI NUO ERKINIO ENCEFALITO ŠALTUOJU METŲ SEZONU

Pirmieji erkinio encefalito atvejai registruojami jau kovą

Kai buvimas gamtoje trumpėja ir ateina šaltasis sezonas, tai yra geriausias laikas pasirūpinti skiepais nuo erkinio encefalito. Kadangi susidaryti imunitetui reikia kelių mėnesių, specialistai rekomenduoja skiepytis nuo erkinio encefalito būtent šaltuoju metų laikotarpiu.

Pastebėta, jog pirmieji erkinio encefalito atvejai registruojami ankstyvą pavasarį – kovo ar balandžio mėnesiais.

KVIEČIAME SKIEPYTIS NUO SEZONINIO GRIPO

Gripo virusai nuolat mutuoja

Atėjus rudeniui ir atvėsus orams padidėja tikimybė susirgti sezoninio gripo infekcija. Siaučiant Covid-19 pandemijai nedera pamiršti, kad gripas yra viena dažniausių oro lašeliniu būdų plintančių ligų, pasireiškiančių epidemijomis. Gripo vakcina rekomenduojama skiepytis kasmet, nes gripo virusai nuolat mutuoja.

Raginame skiepytis rizikos grupei priklausančius asmenis valstybės finansuojama NEMOKAMA sezoninio gripo vakcina.

KLINIKOS PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKA

Būtina išankstinė registracija

Karantinui dėl Covid-19 ligos pasibaigus, liko galioti ekstremali situacija ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo apribojimai. Tvarka išlieka dėl veido apsaugos priemonių dėvėjimo, srautų valdymo, dezinfekcijos ir kt., todėl informuojame apie paslaugų teikimo tvarką A klinikoje:

1. Klinikos patalpose kontaktinės paslaugos teikiamos tik registruotiems pacientams. Prašome iš anksto registruotis telefonu visoms paslaugoms (konsultacijoms,

Skip to content