Skiepai

A Klinikoje skiepijama praktiškai visomis prieinamomis Lietuvoje vakcinomis: gripo, erkinio encefalito, A ir B hepatito, gimdos kaklelio vėžio, keliautojų ir kitomis. Jei planuojate vykti į užsienį ir nežinote kokie skiepai yra privalomi ar rekomenduojam keliaujant, informaciją pagal naujausias rekomendacijas rasite čia www.ulac.lt/keliautojams. Paskiepijus klinikoje išduodami tarptautiniai skiepų sertifikatai.

Daugiau informacijos apie skiepus ir jų naudą žmogaus sveikatai:

KVIEČIAME SKIEPYTIS NUO SEZONINIO GRIPO

SKIEPAI NUO ERKINIO ENCEFALITO ŠALTUOJU METŲ SEZONU

GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO SIMPTOMAI

Šiuo metu vyksta daug diskusijų dėl skiepų naudos ir galimos žalos. Medikams šis klausimas nekyla, nes jau senai žinoma, kad skiepijimo nauda yra akivaizdi, o galima žala, t.y. galimos komplikacijos paskiepijus yra nedažnesnės nei kitų medikamentų.

Šiuolaikinės informacinės sklaidos ir socialinių tinklų galimybės leidžia laisvai platinti moksliniais tyrimais nepagrystą informaciją, išsakyti bet kokią nuomonę, kurį vėliau labai plačiai paplinta ir savo apimtimi daugelį kartų viršija specialistų pateikiamos informacijos srautą. Kompetentingų medikų žodis šiame liūne paskęsta ir yra nebegirdimas. Žiniasklaida kovojanti dėl reitingų ieško sensacingos, bet ne objektyvios ir atsakingos informacijos. Žinią apie galimai nuo vakcinos mirusius žmones skelbiama pirmuosiuose puslapiuose, o paneigianti žinutė apie nepasitvirtinusius faktus, kur užkampyje. Dėl šių priežasčių abejojantis žmogus susvyruoja ir pradeda labiau tikėti negatyvia informacija, nei medikais. Pasekmės jau aiškėja – difterijos, kokliušo, tymų protrūkiai ir mirtys ne vienoje Europos šalyje, taip pat ir Lietuvoje.

Skip to content