ALZHEIMERIS. PADĖSIME ATPAŽINTI IR KONTROLIUOTI

Rugsėjo 21-oji pasaulyje minima kaip tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Lietuvoje šiuo metu aktyviai siekiama priimti Nacionalinę demencijos strategiją, kuri numatytų planingą dėmesio skyrimą tiek ankstyvajai šios ligos diagnostikai, tiek pagalbai nustačius ligą, o taip pat ir rizikos susirgti mažinimą.
Norime priminti, kad klinikoje dirbantys Psichikos sveikatos specialistai yra pasirengę konsultuoti, jei pastebite nerimą keliančių atminties, orientacijos laike, erdvėje pakitimus. Taip pat jei pakinta elgesys, sunku atlikti kasdienes užduotis, emocinė būklė, asmenybės savybės: atliekami pažintinių gebėjimų tyrimai, diagnozuojama, skiriamas medikamentinis gydymas būklei gerinti, konsultuojama dėl socialinio pobūdžio pagalbos – paslaugų namuose, dienos centruose, kompensacinių priemonių įsigijimo, savitarpio paramos artimiesiems ir pan.

Svarbu žinoti, kad rizika susirgti ir kaip anksti tai nutiks iš dalies priklauso nuo žmogaus gyvensenos. Labai svarbu, jog:
*Naujų dalykų mokymąsis truktų visą gyvenimą – kalbų, pomėgių, tad skaitykime, žaiskime – įdarbinkime smegenis.
*Būtume fiziškai aktyvūs – smegenų būklė tampriai siejasi su širdies ir kraujagyslių būkle, funkcionavimo;
*Sveikai ir subalansuotai maitintumės – orientuokimės į tai, kas sveika širdžiai;
*Sektume bei kontroliuotume kraujospūdį, cukraus kiekį kraujyje;
*Ieškotume būdų kaip sumažinti žalingą streso poveikį smegenims (pasitelkime fizines veiklas, relaksacijos technikas, pomėgius, dėkingumo praktikavimą, rūpinkimės socialinio palaikymo tinklu);
*Pasirūpintume pilnaverčiu miegu – organizmas, o taip pat ir smegenys, jo metu atsinaujina;
*Bendrautume – tai ne tik tenkina mūsų įgimtus poreikius ryšiui, saugumui, palaikymui bei pripažinimui, bet ir apsaugo nuo depresijos, nerimo sutrikimų, įdarbina smegenis;
*Atsikratytume žalingų įpročių;
*Koreguotume klausos sutrikimus, kurie įgalintų pilnaverčiam bendravimui.

Būkite sveiki ir atvykite pasitarti, jei neramu.

Laukiame adresu – Savanorių pr. 66, Kaunas

Darbo laikas I-V, 8.00-19.00

Registracija ir informacija telefonu +370 37 750 800

Skip to content