Dažniausiai užduodami klausimai

Kas tai yra dantų kariesas, ėduonis?
Dantų kariesas, arba dantų ėduonis (lot. caries dentium) – danties emalio ir dentino nekrozė. Paprastai prasideda balzgana dėmele emalio paviršiuje ar jo duobutėse. Po to dėmelės paviršiuje susidaro ertmė, kuri lėtai, o kartais gana greitai didėja ir pasiekia danties pulpą. Kariesas atsiranda dėl mikroelementų (pvz., fluoro), vitaminų stokos maiste, angliavandenių pertekliaus maiste, o taip pat dėl kramtymo funkcijos sumažėjmo vartojant daugiau susmulkintą maistą. Sumažėjus danties emalio atsparumui, susidaro sąlygos burnoje esančių bakterijų bei virusų fermentams lengvai tirpdinti emalį.
Atsiradus kariesui, dantį gelia ir skauda nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų, ligonis negali normaliai sukramtyti maisto. Kai skauda dantį, sutrinka ne tik seilių išsiskyrimas, bet ir skrandžio sulčių gamyba, todėl sutrinka maisto virškinimas. Tokie žmonės dažniau serga skrandžio uždegimu ir opalige.
http://www.youtube.com/watch?v=_oIlv59bTL4&feature=related

Kaip teisingai issivalyti dantis? 
http://www.youtube.com/watch?v=mzXRehGBEOg
Prieš valydami dantis šepetėliu, pirmiausia specialiu siūlu išvalykite tarpdančius – tai apsaugo nuo akmenų formavimosi.
Rekomenduojama rinktis vidutinio minkštumo dantų šepetėlį.
Valykite visus dantų paviršius – priekinį, iš gomurio pusės, kramtomąjį. Kruopščiai nuvalytas turi būti kiekvienas dantis.
Dantis valykite pasta, kurioje yra fluorido – jis stiprina dantų emalę, todėl dantys tampa atsparesni žalingiems aplinkos veiksniams.
Dantis valykite ne trumpiau kaip 2 minutes.

Kas tai yra silantai?
Silantai – tai ėduonies profilaktikai skirtos medžiagos, neleidžiančios bakterijoms ir angliavandeniams patekti į dantų vageles ir įdubas.

Šeimos klinika

Šeimos klinika

+ Šeimos gydytojų paslaugos
+ Psichikos sveikatos centras
+ Profilaktinės programos ir skiepai
+ Laboratoriniai tyrimai

Diagnostinė klinika

Diagnostinė klinika

+ Gydytojų specialistų paslaugos
+ Diagnostika ir gydymas modernia įranga
+ Visi laboratoriniai tyrimai
+ Profilaktiniai sveikatos patikrinimai

Odontologijos klinika

Odontologija

+ Profesionalus dantų ir dantenų ligų gydymas
+ Profesionali burnos higiena
+ Dantų balinimas