Informacija apie paslaugas

Paskelbta 2020 05 12

LR vyriausybei paskelbus sveikatos priežiūros paslaugų atnaujinimo planą, dalinai keičiasi ir mūsų klinikos teikiamų paslaugų tvarka. Atkreipiame dėmesį, kad pagal LR vyriausybės nustatytą tvarką apie planinių paslaugų etapinį atnaujinimą, vistiek išlieka nemažai apribojimų teikiant planines paslaugas, siekiant išvengti COVID-19 infekcijos išplitimo. Pagal atnaujintą tvarką visoms paslaugoms, net ir laboratoriniams tyrimams, skiepijimams vykdoma registracija, todėl pirmiausia reikia skambinti ir registruotis. Kadangi pasikeitusi įprasta registracijos tvarka, laikinai sustabdyta registracija konsultacijoms klinikos internetinės registracijos sistemoje.

Kaip ir iki šiol karantino laikotarpiu išlieka prioritetas nuotolinėms paslaugoms (receptų išrašymams, nedarbingumo išdavimui, siuntimams). Tais atvejais, kai planinės paslaugos negalima suteikti nuotoliniu būdu, paslaugos gydytojo ar slaugytojos sprendimu gali būti teikiamos klinikos patalpose, tiesioginio kontakto būdu. Pirmiausia, jei manote, kad Jums reikia tiesioginės paslaugos klinikoje (gydytojo konsultacijos, diagnostinio tyrimo, skiepijimo vakcinomis ir pan.), prašome skambinti į klinikos registratūrą, kur Jums bus suteikta visa reikalinga informacija.

A Klinika dirba darbo dienomis 8.00-19.00 valandomis

Medicininių paslaugų teikimas karantino laikotarpiu

Paskelbta 2020 04 03

Karantino dėl COVID-19 (koronaviruso) galiojimo laikotarpiu LR teisės aktais yra pakeista sveikatos priežiūros įstaigų paslaugų teikimo tvarka – galimos teikti tik būtinos paslaugos, o planinės – atidedamos iki pasibaigs karantinas. Vadovaujantis šiais pakeitimais A klinika irgi pakeitė teikiamų paslaugų tvarką:

1.  Prireikus medicininių paslaugų, pirmiausia pacientams reikėtų skambinti įstaigos registratūros telefonais darbo dienomis nuo 8.00 iki 18.00 valandos. Registratūros darbuotojai, patikslinus situaciją, sujungs Jus su gydytojais ar slaugytojais arba paaiškins kokias paslaugas ir kaip galima gauti karantino metu.

2. Dėl teisės aktais nustatytų apribojimų planinėms paslaugoms didžioji dalis konsultacinių paslaugų teikiamos   nuotoliniu būdu, t.y. pacientas konsultuojamas telefonu, išrašomi elektroniniai receptai, nedarbingumai, siuntimai.  Jei gydytojo sprendimu Jums bus būtina neatidėliotinai atvykti į A kliniką, tai sutarus laiką ir laikantis saugumo reikalavimų,   reikalingos medicininės paslaugos bus suteiktos klinikos patalpose.

3. Karantino laikotarpiu yra pakeistas klinikos darbo laikas ir gydytojų darbo grafikas. Dalis gydytojų dirbs nuotoliniu būdu iš namų. Detalesnę informaciją Jums suteiks registratūros darbuotojai. Kreipkitės ir mes rasime būdą kaip Jums padėti.

Karantino metu A Klinika dirba darbo dienomis 8.00-18.00 valandomis

Paslaugų teikimas paskelbus karantiną

Paskelbta 2020 03 16

LR vyriausybei 2020m. kovo 14d. paskelbus nutarimą NR.207 dėl nepalankios COVID-19 (koronaviruso) epidemiologinės situacijos ir įvesto karantino keičiasi karantino laikotarpiui ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros  paslaugų teikimo sąlygos:

 1. Planinės, profilaktinės ir prevencinės paslaugos (profilaktinės konsultacijos, pažymos, tyrimai, skiepijimai ir pan.) atidedamos, kol baigsis karantino režimas.
 2. Pacientams teikiamos nuotolinės paslaugos telefonu: gydytojai konsultuoja telefonu, išrašomi elektroniniai medikamentų, medicininių priemonių receptai, išduodami nedarbingumai.
 3. Pacientai, kuriems reikia neatidėliotinų medicininių paslaugų, pirmiausia turėtų skambinti klinikos telefonais ir konsultuotis su gydytojais.
 4. Dėl būtinybės konsultuoti pacientus klinikoje sprendžia gydytojai. Kitais atvejais gali būti suteikiamos nuotolinės paslaugos.

Saugokite savo ir kitų sveikatą!

 

Paslaugų teikimas koronaviruso epidemijos metu

Paskelbta 2020 03 13

Gerbiami pacientai, dėl didėjančios koronaviruso infekcijos išplitimo grėsmės, dalinai keičiasi paslaugų teikimo tvarka:

1. Pacientams (prisirašiusiems), kuriems reikia vaistų recepto pratęsimo ir nėra būtina apsilankyti pas šeimos gydytoją, gali būti teikiamos nuotolinės konsultacijos ir išrašomi elektroniniai vaistų receptai. Tokiais atvejais skambinkite klinikos telefonais ir galėsite pasikonsultuoti su gydytojais telefonu. Ši tvarka galioja ir tais atvejais, kai nesate tikri ar reikia atvykti į kliniką dėl lengvų sveikatos sutrikimų.

2. Pacientai, kurie buvo išvykę į rizikingas šalis (Kiniją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją, Singapūrą, Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją, Italiją, Islandiją, Norvegiją, Švediją, Austriją, Daniją, Nyderlandus, Šveicariją ir Egiptą)  2-3 savaičių laikotarpyje ir jaučia peršalimo simptomus: karščiavimą, kosulį, apsunkintą kvėpavimą, pirmiausia turėtų skambinti klinikos telefonais ir konsultuotis su šeimos gydytoju arba Nacionalinės visuomenės sveikatos specialistais telefonais +370 618 79984   ir   +370 616 94562 (visą parą) arba karštąja koronaviruso linija 1808.

3. Profilaktinių paslaugų  suaugusiems ir vaikams teikimas – profilaktiniai sveikatos patikrinimai, skiepijimai  laikinai atidedami iki atskiro paskelbimo.

 

Pacientėms, kurias kamuoja gausios mėnesinės

Paskelbta 2018 10 19

Ar Jums būna gausios mėnesinės dėl gimdos fibroidų?

A klinikoje vykdomas  klinikinis mokslinis tyrimas PRIMROSE (kurį 2018 m. sausio 30 d. patvirtino Lietuvos Respublikos valstybinė vaistų kontrolės tarnyba ir dėl kurio Lietuvos bioetikos komitetas 2018 m. sausio 18 d. pateikė teigiamą išvadą) vertina tiriamąjį vaistinį preparatą, siekiant sužinoti, ar jis gali saugiai ir veiksmingai sumažinti kraujavimą mėnesinių laikotarpiu. 

Galite prisijungti prie tyrimo, jeigu:

 • Jums yra ne mažiau kaip 18 metų;
 • būna gausios mėnesinės;
 • turite gimdos fibroidų (nereikalinga ankstesnė diagnozė);
 • ankščiau nesirgote osteoporoze arba kita kaulų liga;
 • nesate nėščia ar nežindote, ar neplanuojate pastoti per artimiausią 21 mėnesį.

Yra ir kitų reikalavimų, kad galėtumėte dalyvauti tyrime, kuriuos tyrimo gydytojas aptars su Jumis, kad nuspręstų, ar esate tinkama jame dalyvauti.

 Dalyvavimas tyrime yra savanoriškas. Jei esate tinkama ir nuspręsite dalyvauti, Jums bus nemokamai suteikta visa su tyrimu susijusi priežiūra (tai privaloma visiems tyrimus vykdantiems užsakovams), įskaitant:

 • tiriamąjį vaistinį preparatą;
 • reguliarius apsilankymus pas gydytoją;
 • moterų higienos priemones.

Tyrimas gali trukti iki 21 mėnesio ir Jums reikės atvykti į 13 tyrimo vizitų.

Norėdama gauti daugiau informacijos arba sužinoti, ar galite tikti dalyvauti tyrime, skambinkite:

Pagrindinio tyrėjo vardas, pavardė: Laima Vaidotienė

Tyrimo centro pavadinimas ir adresas: UAB „Diagnostinis centras“, Žemaičių g. 31, LT-44175 Kaunas

Tel. ir (arba) el. paštas: +370 655 08000, +370 690 06660 ; administracija@aklinika.lt

Pastaba: Jūsų domėjimasis tyrimu laikomas tik domėjimusi gauti daugiau informacijos apie tyrimą ir nėra sutikimas dalyvauti tyrime

 

 

Šeimos gydytojų darbo grafikas

Paskelbta 2020 01 06

Atnaujinome šeimos gydytojų darbo grafikus darbo dienomis 2020-tiems metams:

Gydytojai Kab. Savaitės dienos
I II III IV V
Šeimos gydytojai
Rūtelė Kalasūnienė 3 14-19 8-13 14-19 8-13 14-19
Laura Kaminskienė 3 8-13 15-19 8-13 15-19 8-13
Natalija Tretjakova 4 14-19 8-13 14-19 8-13 15-19
Irma Vitkauskienė 4 8-13 14-19 8-13 14-19 8-13
Loreta Mažeikienė 6 9-13 15-19 8-13 14-19 8-13
Vesta Rinkevičienė 7 14-19 8-13 14-19 9-13 8-12

Pastabos:  grafike neatsispindi atostogos, nedarbingumas, kvalifikacijos tobulinimas ir pan.

 

Registracija internetu

Paskelbta 2017 11 09

Siekdami didesnio asmens duomenų saugumo, registracijos programą perkėlėme į aukštesnio saugumo serverį, todėl sulaukėme pacientų skambučių, kad nebegali pasiekti registracijos programos pagal seną nuorodą.

Prašome atsinaujinti išsaugotą nuorodą https://registracija.aklinika.lt arba tiesiog įvesti adresą – registracija.aklinika.lt be raidžių trumpinio www.

 

Nuoširdžiausio Kauno gydytojo rinkimai

Paskelbta 2017 04 25

Mūsų klinikos šeimos gydytoja I.Vitkauskienė dalyvauvo nuoširdžiausio Kauno gydytojo rinkimuose ir užėmė garbingą 2-ą vietą. Sveikiname gydytoją ir džiaugiamės šiuo pacientų įvertinimu http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/antrasis-nuosirdziausiu-kauno-gydytoju-penketukas-807145

 

                                                                                                                                                 Kauno dienos nuotrauka

Vakcinos nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV)

Paskelbta 2016 11 04

A klinikoje galima pasiskiepyti 3-ų rūšių vakcinomis, saugančiomis nuo ŽPV tipo virusų: Gardasil9, Silgard ir Cervarix.

Vakcina Silgard saugo nuo ligų, kurias sukelia žmogaus papilomos viruso (ŽPV) 6, 11, 16 ir 18 tipai. Šios ligos yra, moters lyties organų (gimdos kaklelio, išorinių lyties organų ir makšties) ikivėžinės pažaidos, išangės ikivėžinės pažaidos, vyrų ir moterų lyties organų karpos bei gimdos kaklelio ar išangės vėžys. Užtikrinama net 10,7 metų apsauga nuo aukščiau minėtų ŽPV sukeltų ligų. Silgard sukelia atitinkamiems viruso tipams specifinių antikūnų gamybą, ir klinikiniuose tyrimuose buvo įrodyta, kad apsaugo nuo 6, 11, 16 ir 18 tipų ŽPV sukeltų ligų moteris nuo 16 iki 45 metų ir vyrus nuo 16 iki 26 metų amžiaus. Be to, vakcina sukelia viruso tipui specifinių antikūnų gamybą vaikams ir paaugliams nuo 9 iki 15 metų. Šia vakcina nuo 2016m. rugsėjo 1d. skiepijamos 11-os metų mergaitės pagal vaikų skiepijimo kalendorių.  

Išsamesnė informacija apie vakciną – svetainėje www.hpv.lt.

Vakcina Gardasil9 leidžiama norint apsaugoti nuo ligų, kurias sukelia 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 ar 58 tipo žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Gardasil9 paskiepyto žmogaus imuninė sistema (natūrali organizmo gynybinė sistema) sukelia antikūnų prieš devynis vakcinoje esančius ŽPV tipus gamybą ir taip padeda apsisaugoti nuo minėtų virusų sukeliamų ligų: moters lyties organų (gimdos kaklelio, išorinių lyties organų ir makšties) ikivėžinių pažaidų ir vėžio, išangės ikivėžinių pažaidų ir vėžio bei vyrų ir moterų lyties organų karpų. Vakcina skirta vaikams bei paaugliams nuo 9 metų ir suaugusiesiems.

Išsamesnė informacija apie vakciną – svetainėje www.viskastavorankose.lt.

Vaikų profilaktinio skiepijimo kalendorius

Paskelbta 2016 11 04

 

Pateikiame tėvų informacijai Lietuvos respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.

Naujame kalendoriuje, kuris įsigaliojo nuo 2016m. rugsėjo 1d. yra dvi naujos vakcinos: penumokokinė (PCV) ir žmogaus papilomos viruso (ŽPV). Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos išaiškinimą ŽPV vakcina skiepijamos tik tos mergaitės, kurioms 2016m. rugsėjo 1d. yra 11 metų arba 11 metų sukaks vėliau. Skiepijimo ŽPV vakcina schemą sudaro dvi dozės, tarp kurių turi būti  nemažesnis kaip 6mėn. laiko tarpas.

LIETUVOS RESPUBLIKOS VAIKŲ PROFILAKTINIŲ SKIEPIJIMŲ KALENDORIUS

Sutrumpinimai: BCG – tuberkuliozės vakcina; HepB – hepatito B vakcina, DTaP – kokliušo (neląstelinio), difterijos, stabligės vakcina, Hib – B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina, Tdap – kokliušo (neląstelinio), difterijos, stabligės (suaugusiųjų) vakcina, IPV – inaktyvuota poliomielito vakcina, PCV – pneumokokinės infekcijos (polisacharidinė konjuguota) vakcina, MMR – tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina, HPV – žmogaus papilomos viruso infekcijos vakcina.

 

Registracija internetu

Paskelbta 2016 10 14

Jau galima registruotis pas šeimos gydytoją internetu https://registracija.aklinika.lt .Šioje sistemoje Jūs galite susikurti savo šeimos narių sąrašą ir registruoti pas gydytojus visą šeima vienu prisijungimu. A klinikos registracijos sistema skirta planinei pacientų registracijai, todėl jei reikia skubios pagalbos, skambinkite registratūros telefonais 8 37 750800, 8 655 08000.

 

 

Rentgeno tyrimai

Paskelbta 2016 08 10

A klinikoje rentgenologiniai tyrimai atliekami naujausia JAV kompanijos Carestream Heatlh skaitmenine rentgeno sistema  DRX-Ascend. Tyrimai atliekami kokybiškai, greitai ir be eilių. Rentgeno kabineto darbo laiką galite sužinoti registratūroje telefonais 8 37 750800, 8 655 08000.

Šiuolaikinės rentgenologinės skaitmeninės sistemos (Digital radiography – DR) veikia panašiu principu kaip ir skaitmeniniai fotoaparatai – ekspozicijos metu vaizdas formuojamas puslaidininkių detektoriuje, kuris bevielio ryšio būdu perduoda vaizdą į kompiuterį. Naujausių technologijų dėka rentgeno spindulių strautas pilnai valdomas automatikos ir ekspozicijos parametrai parenkami atsižvelgiant į tiriamą kūno sritį (krūtinė, galva, galūnės ir t.t), tiriamus audinius (kaulai, minkštieji audiniai), kūno sudėjimą. Tokių būdų užtikrinama, kad paciento gaunama rentgeno spindulių dozė bus mažiausia, kokia yra būtina norint gauti kokybišką vaizdą. Su pilnai skaitmeninėmis rentgeno sistemomis (DR) gaunama geresnė rentgeno vaizdų kokybė, sumažėja procedūros metu pacientų sugerta spindulių dozė, sutrumpėja procedūros laikas (nereikia ryškinti rentgeno juostų, nuskaityti vaizdo iš kasečių) lyginant su senesnėmis rentgeno filmų ar kompiuterizuotos radiografijos (computed radiography – CR) sistemomis.

Nuo šiol, gydytojui paskyrus rentgenologinį tyrimą, galite kreiptis pas  A klinikos specialistus.

Detalesnę informacija suteiks klinikos registratūroje.

 

 

Kolonoskopiniai tyrimai pagal prevencinę programą

Paskelbta 2016 02 20

A klinikoje atliekami kolonoskopiniai tyrimai pagal storosios žarnos vėžio prevencinę programą. Šis tyrimas atliekamas, kai I-ame prevencinės programos etape yra randamas slaptas kraujavimas iš virškinamojo trakto.  Pageidaujantiems atlikti tyrimą A klinikoje, reikia turėti šeimos gydytojo siuntimą.

Registracija tel. 8 37 750800 endoskopiniam žarnyno tyrimui būtina. Taip pat reikalingas žarnyno paruošimas kolonoskopiniam tyrimui, apie kurį detaliau sužinosite registracijos metu.

Šeimos gydytojų darbo grafikas

Paskelbta 2017 02 01

Pateikiame šeimos gydytojų darbo grafikus darbo dienomis:

Gydytojai Kab. Savaitės dienos
I II III IV V
Šeimos gydytojai            
Rūtelė Kalasūnienė 3 8-13 15-20 8-13 15-20 8-13
Justina Šidlauskienė 3 15-20 8-13 15-20 8-13 15-20
Natalija Tretjakova 4 14-19 8-13 14-19 8-13 15-20
Irma Vitkauskienė 4 8-13 14-19 8-13 14-19 8-13
Loreta Mažeikienė 6 14-19 8-13 11-16 11-16 13-18
Vesta Rinkevičienė 7 8-13 8-13 14-19 8-13 16-19

Pastabos:  grafike neatsispindi atostogos, nedarbingumas, kvalifikacijos tobulinimas ir pan.

Šeimos gydytoja Laura Kaminskienė yra vaiko auginimo atostogose. Ją pavaduoja šeimos gydytoja Justina Šidlauskienė.

 

Skiepai nuo gripo

Paskelbta 2014 11 27

Rudenį, kaip jau įprasta, galima pasiskiepyti nuo gripo šio sezono vakcina VAXIGRIP, kurios antigenų sudėtis atitinka Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas. Imunitetui susiformuoti po skiepijimo reikia mažiausiai 2 savaičių, todėl medikai rekomenduoja nedelsti ir nelaukti kol bus paskelbta gripo epidemija, o pasiskiepyti iš anksto.

Jau pasitaiko pavieniai gripo atvejai, kuriuo suserga ištisos šeimos. Šio sezono gripui būdinga aukšta temperatūra, nekrentanti 3-4 dienas, sausas varginantis kosulys,  kuris neretai komplikuojasi bronchitu bei plaučių uždegimu.

Akcija! Pasiskiepyk nuo gimdos kaklelio vėžio pigiau

Paskelbta 2014 04 23

    Gimdos kaklelio vėžys yra pirmas onkologinis susirgimas pasaulyje, nuo kurio galima pasiskiepyti. Ši vėžio forma viena dažniausių  tarp moterų onkologinių susirgimų, kasmet Lietuvoje gimdos kaklelio vežiu suserga 400-500 moterų, beveik pusė jų miršta.

   Tyrimais įrodyta, kad daugiau kaip 95% atvejų šios ligos sukėlėjas yra žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuriuo galima užsikrėti jau pirmųjų lytinių santykių metu. Pasiskiepijus vakcina nuo ŽPV, yra įgyjamas imunitetas šio viruso rizikingiausiems potipiams (16 ir 18), kurie yra dažniausi gimdos kaklelio vėžio sukėlėjai. Viso pilnaverčio imuniteto susidarymui reikalingi 3 skiepai, mergaitėms iki 14m. užtenka pasiskiepyti 2 kartus.  

   Balandžio mėnesį dar galite pasiskiepyti vakcina Cervarix nuo ŽPV už 220Lt. (kaina be nuolaidos 430Lt.)

Akcija jau pasibaigusi! Laukite naujų pasiūlymų.

Rentgeno tyrimai

Paskelbta 2013 10 26

A klinika įsigijo naujausią JAV kompanijos Carestream Heatlh skaitmeninę rentgeno sistemą  DRX-Ascend. Šiuolaikinių technologijų dėka užtikrinama geresnė rentgenogramų kokybė, sumažėja procedūros metu pacientų gaunama rentgeno spindulių dozė, sutrumpėja procedūros laikas.

Nuo šiol, gydytojui paskyrus rentgenologinį tyrimą, galite kreiptis pas  A klinikos specialistus.

Detalesnę informacija suteiks klinikos registratūroje.

 

 

 

Prisirašymo prie A klinikos tvarka

Ką turi žinoti gyventojai, norintys prisirašyti prie A klinikos?

Kiekvienas asmuo gali laisvai prisirašyti prie A klinikos. Naujai prisirašiusiam asmeniui nereikia rūpintis asmens ambulatorinės kortelės perdavimu gydymo įstaigai. Medicininės dokumentacijos persiuntimu bei prisirašymo dokumentų tvarkymu pasirūpina A klinika.

Kompensuojamųjų vaistų pasų (KVP) išdavimo tvarka

Kompensuojamųjų vaistų pasas (toliau KVP) – tai griežtos apskaitos dokumentas, receptų knygelė. Jis skirtas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kurių įsigijimo išlaidos arba jų dalis yra kompensuojamos apdraustiesiems asmenims. Asmuo gali turėti vieną galiojantį KVP. „A klinikoje“ KVP išduodami registratūroje.

Naujas A klinikos darbo laikas

Informuojame, kad pasikeitė A Klinikos darbo laikas:

I-V 8.00 – 20.00;
VI  8.00 – 13.00;
VII – nedirbame
Vasaros metu nuo birželio 1d. iki rugpjūčio 31d. šeštadieniais nedirbame.

Prisirašiusiems pacientams A klinikos nedarbo metu neatidėliotinos medicininės pirminio lygio paslaugos suteikiamos VšĮ „Respublikinės Kauno ligoninės“ skubios pagalbos skyriuje, adresu Hipodromo g. 13, Kaune, kontaktinis tel. nr. (8 37) 342 115.

A Klinikos dovanų kuponai

Pradžiuginkite savo artimuosius puikia dovana – galimybe pasirūpinti savo sveikata. Padovanokite jiems A Klinikos dovanų čekį, kurį galės panaudoti bet kurių paslaugų, teikiamų A Klinikoje, įsigijimui. Juk sveikata – geriausia dovana!

Dėl išsamesnės informacijos teiraukitės registratūroje tel. (8 37) 75 08 00.

Šeimos klinika

Šeimos klinika

+ Šeimos gydytojų paslaugos
+ Psichikos sveikatos centras
+ Profilaktinės programos ir skiepai
+ Laboratoriniai tyrimai

Diagnostinė klinika

Diagnostinė klinika

+ Gydytojų specialistų paslaugos
+ Diagnostika ir gydymas modernia įranga
+ Visi laboratoriniai tyrimai
+ Profilaktiniai sveikatos patikrinimai

Odontologijos klinika

Odontologija

+ Profesionalus dantų ir dantenų ligų gydymas
+ Profesionali burnos higiena
+ Dantų balinimas